Pendik Bilgisayar Teknik Servis

Notebook Bakımı

Donanımsal bakımdan elinizdeki cihazın marka ve modeli oldukça önemli. 

Her model ve markanın cihaz açılış biçimi birbirinden farklılık gösterir. 

Fan temizliği, anakart ve kasa temizliği, klavye ve ekran temizliği, termal macunların yenilenmesi donanımsal olarak yapılabilecek en temel bakımlardır. 

Burada en önemli olan nokta cihazınızın doğrudan herhangi bir sıvı temizleyiciyle temas etmemesidir.

İleri teknik bir bilginiz yoksa bu işlemleri güvenilir bir teknik serviste yaptırmanız oldukça önemli. 

Yapılacak en küçük hatada cihazınızda daha büyük ve maliyetli arızalar oluşabilir. 

 

Teknik servisi tercih etmeniz durumunda hem zaman kaybından kurtulmuş olur hem de yaptırdığınız işlemleri servis garantisi altına almış olursunuz.

 

Bilgisayar Bakımı

 

  • Cihaz tamamen sökülür,
  • Anakart ortaya çıkartılır tozu temizlenir,
  • Anakart üzerindeki metal soğutucu ve fan sökülür,
  • Metal soğutucunun temas ettiği işlemci, ekran chipi, güney/kuzey köprü chipleri üzerindeki kremsi/elastik özel termal ısı ileticileri kurumuş ve özelliğini yitirmiştir, kazınarak önceki kalıntılar temizlenir ve yeni termal ısı iletici sürülür.
  • Fan yuvasından sökülür ,fan göbeğinde pervane çıkartılır içinde oluşan toz ve diğer birikimler kontak sprey yardımıyla temizlenir, pervanenin plastik aksamları temizlenir ve rahat bir dönü elde edilir, sessiz çalışır. Eğer fan hala ses yapıyor ve performansı kötü ise fan değişimi şarttır, soğutma yapmaz.
  • Fanın önünde bulunan 1 mm aralıklı ızgara deliklerinin önü toz birikimi ile tıkalı ,gözenekler kapalıdır, ızgara önü temizlenir ve delikler açılır, hava sirkülasyonu sağlanır.
  • Cihazın alt kasa hava delikleri ve kasa içi fırça yardımıyla temizlenir.
  • Cihaz toplanır, ısı değerleri ölçülür, test edilerek cihaz teslimi yapılır.
  • Rastladığımız bazı durumlarda bakım cihazı kurtarmamaktadır, chipler uzun süre bakımsızlıktan ısıya maruz kaldığı için özeliğini yitirmiştir, aşırı ısınır ve chip değişimine ihtiyaç duyulabilir.
Pendik Bilgisayar Teknik Servis
Pendik Bilgisayar Teknik Servis

Laptop Bakım

Her elektronik cihazda olduğu gibi düzenli olarak Notebook bilgisayarların da bakıma ihtiyacı vardır. Bunun en önemli nedenleri performans kaybı yaşamamak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak.

Bilgisayar bilginiz yeterli değilse söküp temizlemenizi tavsiye etmiyoruz. Masaüstü(Desktop) bilgisayarlar gibi kolay değildir. Notebooklarda da temizlik dışında yazılım bakımları önemlidir. Kullanım durumunuza göre düzenli olarak işletim sisteminizide yenilemeniz gerekebilir.

 

 

Pendik Bilgisayar Teknik Servisimizde menteşe onarımı, bilgisayar bakımı, notebook bakımı, anakart tamiri, ekran değişimi, fan değişimi, termal macun değişimi, ekran kartı onarımı, hard disk değişimi, ssd değişimi, işletim sistemi kurulumu, format atma, bios güncelleme, fan tamiri, genel temizlik, laptop tamiri, masaüstü tamiri, genel bakım, 2. el bilgisayar alım ve satımı, 2. notebook alım satımı, yazılım ve donanım desteği, hard disk testi, güvenlik sistemleri, veri kurtarma, silinen dosyaları kurtarma, batarya değişimi, şarj soketi onarımı, şarj aleti onarımı, kasa değişimi, kasa onarımı, touchpad tamiri, touchpad değişimi, klavye değişimi, klavye onarımı, wifi sorunu, wifi kart değişimi, notebook ses problemleri, kasa ses problemi, her türlü bilgisayar teknik servis hizmeti vermekteyiz. 2008 den beri aynı adreste hizmet vermekteyiz. 0553 187 34 35 – 0216 379 99 72 Pendik Kariyer Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri